Pewna wygrana Solarzy

W meczu drugiej kolejki małopolsko-świętokrzyskiej trzeciej ligi piłkarze Soły Oświęcim odnotowali pewne zwycięstwo nad beniaminkiem Partyzantem Radoszyce. Gole dla Solarzy strzelali Jakub Snadny i Paweł Cygnar.

Zawodnicy Sebastiana Stemplewskiego w pełni zrehabilitowali się za remis w Woli Rzędzińskiej, pewnie pokonując rywala 3:1. Zrehabilitował się również kapitan zespołu Paweł Cygnar, który za sobotniego przestrzelonego karnego, dziś zdobył dwa gole. - Obiecałem chłopakom, że odkupię swoje winy w następnym meczu – mówił po mecz z Wolanią. Słowa dotrzymał.

Mecz rozpoczął się od chaotycznych ataków obydwu drużyn, z których przez niepełny kwadrans nic nie wychodziło. Wyszło w 14. minucie, kiedy w polu karnym powalony został Przemysław Knapik, a rzut karny na gola pewnie zamienił Jakub Snadny. W kolejnych minutach przewaga Soły narastała, jednak oświęcimianie nie mogli znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Marcina Zielińskiego. Nie udało się Knapikowi, kiedy po podaniu Snadnego w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Nie udało się także w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy po uderzeniu piłki głową z linii bramkowej piłkę wybił obrońca gości.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla biało-czerwonych. Już po czterech minutach, po szybko i składnie rozegranej akcji po rzucie wolnym, piłka powędrowała do Cygnara i ten podwyższył wynik na 2:0. Po zdobyciu drugiego gola Solarze w pełni objęli kontrolę nad meczem. Rywal nie zagrażał, a Solarze jeszcze przed końcem meczu zdobyli kolejnego gola. W polu karnym faulowany był Igor Szopa, a drugą jedenastkę pewnie wykonał Cygnar.

W ostatnich sekundach meczu w szeregi Soły wkradło się zbyt duże rozluźnienie, czego efektem był gol honorowy dla gości. Po dośrodkowaniu w pole karne do piłki wyskoczył Kamil Talaga, jednak futbolówka przeleciała nad nim, wprost na głowę Michała Prusa-Niewiadomskiego, który zamknął wynik spotkania.

Soła Oświęcim - Partyzant Radoszyce 3:1 (1:0)
14' Snadny (k.), 49', 86' (k) Cygnar – 88' Prus-Niewiadomski

Soła Oświęcim: K. Talaga - J. Jamróz, Skrzypek, Drzymont, Ząbek - Szopa, Cygnar (89' W. Jamróz), Dynarek, G. Talaga (76' Stanek) - Knapik (67' Szewczyk), Snadny (73' Skiernik)
Partyzant Radoszyce: Zieliński - Ubożak, Miśtal, Prus-Niewiadowski, Zagdan - Gulas, Czarnecki, Sęk (86' Snoch), Strzebiński (60' Korczak) - Szymkiewicz, Ineeanyi
Żółte kartki: Skrzypek, J. Jamróz