Trenuj w Sole!

W swojej strukturze sportowej posiadamy 10 grup młodzieżowych w których doskonali swoje umiejętności już blisko 200 najmłodszych sympatyków piłki nożnej w wieku od 4 do 18 lat. Naszym podopiecznym oferujemy zajęcia w formie zabawy, edukację, wychowanie poprzez sport oraz profesjonalny trening piłkarski.

Misją Klubu jest stworzenie oraz wdrożenie programu, który będzie miał na celu wyszkolenie pełnowartościowych piłkarzy oraz wychowywanie dobrego człowieka, dlatego na każdych zajęciach oprócz specjalnie przygotowanego treningu piłkarskiego kształtujemy estetykę ruchu, uczymy dyscypliny, zasad fair-play, zdrowego trybu życia oraz kształtujemy osobowość zawodników. Zajęcia treningowe odbywają się na boiskach należących do K.S. SOŁA znajdujących się przy ul.Przecznej 2 A lub w salach gimnastycznych na terenie Oświęcimia (w sezonie zimowym).

Nasze zespoły uczestniczą w rozgrywkach ligowych oraz prestiżowych turniejach piłkarskich, jednak wynik sportowy nie jest dla nas najważniejszy. Dzięki temu Nasi wychowankowie nie czują presji wyniku. Zwiększamy za to nacisk na prawidłowy i harmonijny rozwój młodego piłkarza oraz aspekty wychowawcze.

Zajęcia sportowe w zależności od grupy wiekowej odbywają się od 3 do 4 razy w tygodniu i trwają od 60 do 90 minut. Formy i metody treningu są dopasowane do danej grupy wiekowej. Zajęcia dla drużyn do grupy młodzika są ukierunkowane przede wszystkim pod kątem zabaw ruchowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych, doskonalenia umiejętności technicznych, zdolności koordynacyjnych, szybkości oraz małych gier.

Wszystkie nasze działania skoncentrowane są na podnoszeniu poziomu sportowego oraz organizacyjnego dziecięcej piłki nożnej w Polsce. Dokładamy wszelkich starań, żeby nasi wychowankowie mieli najlepsze warunki do rozwijania swojej pasji, jaką jest futbol. Podczas zajęć używamy profesjonalnego sprzętu sportowego, a treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie naszych wychowanków, każdy zawodnik jest ubezpieczony oraz przechodzi dwa razy w ciągu roku badania lekarskie.

Nasze działania wychodzą również poza szeroko rozumiany proces szkolenia piłkarskiego. Organizujemy wydarzenia sportowe, które mają na celu popularyzację piłki nożnej i aktywne formy spędzania wolnego czasu z rówieśnikami.
Wszystkie najważniejsze informacje przekazywane są drogą mailową oraz telefoniczną, dzięki czemu rodzice są na bieżąco informowani o planowanych wydarzeniach i mogą sobie zaplanować czas z odpowiednim wyprzedzeniem.

Klub Sportowy SOŁA to klub piłkarski, w którym nauczamy od podstaw rzemiosła piłkarskiego, doskonalimy umiejętności sportowe w każdym aspekcie oraz zarażamy pasją do sportu. To miejsce gdzie dzieci będą doskonale się czuły oraz uczyły wyzwalać swoje emocje, adekwatnie reagować w sytuacji zwycięstwa i porażki oraz wykształcą automotywację.

Profesjonalna kadra szkoleniowa zadba aby Twoje dziecko doskonale się bawiło, a równocześnie nabywało i doskonaliło umiejętności piłkarskie. Dbamy również o proces edukacyjny oraz wychowawczy, dlatego na każdych zajęciach kładziemy nacisk na kulturę słowa oraz zachowania. Na każdych zajęciach panuje doskonała i przyjazna atmosfera, która sprzyja budowaniu nowych znajomości i pozytywnych relacji z rówieśnikami.