Partyzant pierwszym liderem

Pierwszymi liderami małopolsko-świętokrzyskich rozgrywek trzeciej ligi zostały Partyzant Radoszyce oraz rezerwy Wisły Kraków. Z beniaminkiem Soła Oświęcim zmierzy się w najbliższą środę.

W sobotę Partyzant pokonał przed własną publicznością Beskid Andrychów, a Wisła wygrała na wyjeździe z innym beniaminkiem, MKS-em Trzebinia Siersza. W żadnym z meczów pierwszej kolejki nie padły więcej niż trzy gole, a żaden z zespołów nie zdobył ich więcej niż dwa. Pierwszym liderem strzelców został Krystian Płusa, którego dwa gole dały zwycięstwo Łysicy Bodzentyn nad Czarnymi Połaniec. Największą niespodziankę sprawił beniaminek z Woli Rzędzińskiej, który grając przez prawie całą drugą połowę w osłabieniu, urwał punkty Sole Oświęcim. W zamykającym kolejkę jedynym niedzielnym meczu, mistrz ligi z ubiegłego sezonu Granat Skarżysko-Kamienna pokonał Unię Tarnów 1:0.

Wyniki 1. kolejki:

Poprad Muszyna – Wierna Małogoszcz 1:0