Wysoka wygrana Solarzy

W ostatnim sparingu przed wyjazdem na obóz do Szczyrku piłkarze Soły Oświęcim rozgromili rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała aż 5:1. W zespole Solarzy zadebiutował oficjalnie jako golkiper pasiaków, Daniel Bomba.

Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego już po 23. minutach meczu prowadzili trzema golami. Do bramki rywala trafiali Łukasz Ząbek, Dawid Skiernik i Przemysław Knapik. Bielszczanie odpowiedzieli trafieniem Kamila Jonkisza, ale jak się później okazało, było to ich pierwszy i ostatni gol w tym spotkaniu. Po przerwie kolejne trafienie dołożył Knapik, a na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Jakub Snadny. W 55. minucie spotkania Marcina Kopra zastąpił nowy bramkarz Soły, Daniel Bomba, dla którego był to pierwszy występ po podpisaniu kontraktu w biało-czerwonych barwach. Do poniedziałku do niedzieli Solarze będą przebywali na obozie w Szczyrku, podczas którego w sobotę rozegrają sparingowy mecz z GKS-em Radziechowy Wieprz.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Soła Oświęcim 1:5 (1:3)
32' Jonkisz – 5' Ząbek, 15' Skiernik, 23', 60' Knapik, 70' Snadny