Wysoka porażka Wolanii

W ostatnim sparingu przed startem ligi piłkarze Soły Oświęcim pokonali MKS Lędziny aż 10:0. W zupełnie odmiennych nastrojach okres przygotowawczy zakończył sobotni rywal Solarzy. Wolania doznała w ostatniej grze kontrolnej wysokiej porażki.

W sobotę podopieczni Sebastiana Stemplewskiego wyjadą do Woli Rzędzińskiej, gdzie w pierwszym meczu o punkty nowego sezonu zmierzą się z drużyną Wolanii. W ostatnim sprawdzianie beniaminek mierzył się z Resovią Rzeszów, również występującą na trzecioligowym poziomie. Na boisku rywala Wolania doznała wysokiej porażki aż 1:5, choć na przerwę to zawodnicy z Woli Rzędzińskiej schodzili z jednobramkową zaliczką.

We wcześniejszych sparingach Wolania wygrała z Rzemieślnikiem Pilzno (IV liga) 5:2, Victorią Koszyce Małe (liga okręgowa) 8:0, Wisłoką Dębica (III liga) 2:0, BKS Bochnia (IV liga) 5:0, zremisowali z Polanem Żabno (IV liga) 3:3 oraz przegrali z Puszczą Niepołomice (II liga) 0:3. Sobotni mecz z Sołą rozegrany zostanie o godzinie 17:00.