Puchar dla Soły!

Piłkarze Soły udanie zainaugurowali rozgrywki w rundzie wiosennej. Tuż przed wznowieniem meczów ligowych Solarze pokonali w finale Pucharu Polski oświęcimskiego podokręgu zespół Niwy Nowa Wieś i będą kontynuowali swoją przygodę z pucharem na kolejnym szczeblu.

Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego zdali generalny sprawdzian przed startem zmagań ligowych. W Nowej Wsi zawodnicy z Oświęcimia pewnie pokonali drużynę Niwy i zdobyli Puchar Polski rodzimego podokręgu. Biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie po golu Pawła Cygnara, który wykorzystał błąd i wyjście z bramki golkipera z Nowej Wsi, jednak równie szybko je stracili. Pięć minut później gospodarze wyrównali za sprawą trafienia Przemysława Dudzica z rzutu karnego.

W drugiej połowie na murawie długo utrzymywał się wynik remisowy, a ponownie Soła objęła prowadzenie dopiero na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę na bramkę Pawła Szczepańczyka uderzał Rafał Skrzypek, a ta po głowie interweniującego Bartosza Michałka zatrzepotała w siatce. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jakub Snadny, definitywnie odbierając gospodarzom nadzieję na wyrównanie.

Niwa Nowa Wieś – Soła Oświęcim 1:3 (1:1)
0:1 - Paweł Cygnar 12'
1:1 - Przemysław Dudzic 18' (k)
1:2 - Bartosz Michałek 70' (sam.)
1:3 - Jakub Snadny 90'

Niwa: Szczepańczyk - Stawowczyk, Góral, Makowski, Śleziak - Zwaryczuk (50' Michałek), Merta, Swarzyński, Brańka (46' Tlałka) - Piskorek (84' Klimczyński), Dudzic

Soła: Koper - Czarnik, Drzymont, Skrzypek, W. Jamróz - Stanek, Dynarek (61' Janeczko), Cygnar, Szewczyk, Talaga - Knapik (61' Snadny)

Żółte kartki: Brańka - Drzymont, Szewczyk, W. Jamróz