Puchar dla Soły

Piłkarze Soły Oświęcim pokonali w derbowym starciu drużynę Unii Oświęcim. Spotkanie rozegrane zostało w ramach obchodów 70. rocznicy wyzwolenia miasta.

Na pokrytej śniegiem murawie stadionu przy ulicy Legionów rozegrano mecz o Puchar Prezydenta, w którym tradycyjnie zmierzyły się ze sobą jedenastki lokalnych rywali, Soły i Unii Oświęcim. Podobnie jak przed rokiem lepsi okazali się Solarze, którzy pokonali rywala 3:1. Wynik meczu otworzył uderzeniem z dystansu Grzegorz Talaga i jak się później okazało, była to jedyna bramka zdobyta przed przerwą.

Po zmianie stron kibice mieli okazję oglądać jeszcze trzy trafienia. Najpierw po godzinie gry z rzutu karnego prowadzenie podwyższył Jakub Snadny. Na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu biało-niebiescy złapali kontakt za sprawą gola Dawida Adamczyka, jednak nadzieje Unii na doprowadzenie do remisu siedem minut później rozwiał Snadny, zdobywając swojego drugiego gola i ustalając wynik spotkania.

Mecz rozegrany został w ramach obchodów 70. rocznicy wyzwolenia miasta Oświęcim spod okupacji Niemiec Hitlerowskich. Współorganizatorem meczu było miasto Oświęcim.