Bomba piłkarzem Soły

Daniel Bomba dołączył do zespołu Sebastiana Stemplewskiego i będzie w rundzie rewanżowej bronił barw oświęcimskiego klubu. O miejsce między słupkami powalczy z Marcinem Koprem.

Bomba jest wychowankiem Victorii Witkowice Dolne. Po rozstaniu z macierzystym klubem grał w takich zespołach jak LKS Nieciecza, Kmita Zabierzów i Poprad Muszyna. Po trzech latach spędzonych w Popradzie, w przerwie zimowej sezonu 2012/2013 przeniósł się do Sandecji Nowy Sącz, skąd po rundzie wiosennej wrócił do zespołu z Muszyny na półroczne wypożyczenie. Po zakończeniu kontraktu z drużyną z Nowego Sącza podpisał umowę z Limanovią Limanowa, by po rundzie wiosennej ponownie wrócić do Popradu, po raz drugi na zasadzie wypożyczenia. Od dziś oficjalnie jest piłkarzem Soły Oświęcim.

Daniel nie kryje zadowolenia z przenosin do Oświęcimia. - Wiedziałem, że po odejściu Kamila Talagi klub szukał bramkarza. Zadzwonił do mnie trener Sebastian Stemplewski i zaproponował, abym spróbował swoich sił w Sole. Zgodziłem się i po około dwóch tygodniach wspólnych treningów zarówno klub, jak i ja sam, podjęliśmy decyzję o podpisaniu kontraktu – wyznał piłkarz. - Cieszę się, bo Soła to klub z perspektywami. Zespół walczy o awans, a ja chcę grać w klubie z wysokimi aspiracjami – dodaje.

Kto będzie pierwszym bramkarzem Soły w rundzie rewanżowej? - Nie wiem, nie rozmawiałem o tym z trenerem. Na razie trenuję i daję z siebie wszystko. Po okresie przygotowawczym trener zdecyduje na kogo postawić – przyznał bramkarz. Daniela gorąco witamy w klubie i życzymy mu jak najlepszej dyspozycji oraz sukcesów!